Round #1 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 PARKER BRADY Iancu 23  ZAALAZ  NED 
2 VLEESCH DUBOIS Efraïm 25  HOLL  NED 
3 GOMES Pedro 28  S.V.T  NED 
4 DE WOLF Victor 28  S.V.T  NED 
5 KASTELEIN Marie ZAALAZ  NED 
6 ZONNEVELD Fien MAESK  NED 
7 VAN DER IRIS Linden SCHERZ  NED 
8 JEGHAM Robin ZAALAZ  NED 
9 PEEPERKORN Anthony   HOLL  NED 
10 VLAMING Elise   LANCS  NED 
11 PHALIPPOU Boris   SCHEA  NED 
12 GÖTZE Nina   SCHEA  NED 
13 GOMES José   S.V.T  NED 
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) PARKER BRADY Iancu
ZAALAZ / NED
 
  (1) PARKER BRADY Iancu
ZAALAZ / NED
 
(16) -BYE-   
    (1) PEEPERKORN Anthony
HOLL / NED
 
(9) PEEPERKORN Anthony
HOLL / NED
 
  10 - 1 
  (8) PEEPERKORN Anthony
HOLL / NED
 
 
(8) JEGHAM Robin
ZAALAZ / NED
 
10 - 8   
    (1) -BYE- 
(5) KASTELEIN Marie
ZAALAZ / NED
 
  Both withdrew/excluded 
  (5) KASTELEIN Marie
ZAALAZ / NED
 
   
(12) GÖTZE Nina
SCHEA / NED
 
10 - 3     
    (4) KASTELEIN Marie
ZAALAZ / NED
 
 
(13) GOMES José
S.V.T / NED
 
  10 - 4   
  (4) DE WOLF Victor
S.V.T / NED
 
 
(4) DE WOLF Victor
S.V.T / NED
 
10 - 4   
     
(3) GOMES Pedro
S.V.T / NED
 
   
  (3) GOMES Pedro
S.V.T / NED
 
   
(14) -BYE-       
    (3) ZONNEVELD Fien
MAESK / NED
 
   
(11) PHALIPPOU Boris
SCHEA / NED
 
  10 - 0     
  (6) ZONNEVELD Fien
MAESK / NED
 
     
(6) ZONNEVELD Fien
MAESK / NED
 
6 - 3       
    (2) -BYE-   
(7) VAN DER IRIS Linden
SCHERZ / NED
 
  Both withdrew/excluded   
  (7) VAN DER IRIS Linden
SCHERZ / NED
 
   
(10) VLAMING Elise
LANCS / NED
 
10 - 8     
    (2) VAN DER IRIS Linden
SCHERZ / NED
 
 
(15) -BYE-    10 - 3   
  (2) VLEESCH DUBOIS Efraïm
HOLL / NED
 
 
(2) VLEESCH DUBOIS Efraïm
HOLL / NED
 
   
   

Final Results
Event finished at 13:15
Place Name Club(s) Country
1 KASTELEIN Marie ZAALAZ  NED 
2 ZONNEVELD Fien MAESK  NED 
3T PEEPERKORN Anthony HOLL  NED 
3T VAN DER IRIS Linden SCHERZ  NED 
5 PARKER BRADY Iancu ZAALAZ  NED 
6 VLEESCH DUBOIS Efraïm HOLL  NED 
7 GOMES Pedro S.V.T  NED 
8 DE WOLF Victor S.V.T  NED 
9 JEGHAM Robin ZAALAZ  NED 
10 VLAMING Elise LANCS  NED 
11 PHALIPPOU Boris SCHEA  NED 
12 GÖTZE Nina SCHEA  NED 
13 GOMES José S.V.T  NED