Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 MARÁCZ László SCHEA  NED 
2 BOES Xander S.V.EC  NED 
3 DUCASTEL Quinn SCHEA  NED 
4 D' AQUINO Gerardo SCHEA  NED 
5 MAKEDONSKIY Josif HOLL  NED 
6 VAN WIJK Cas S.V.EC  NED 
7 NOOIJ Huub SCHEA  NED 
8 KADIS Daniel   S.V.EC  NED 
9 MAJ Dawid   S.V.TW  NED 
10 KADIS Sean   S.V.EC  NED 
11 VROEGOP Dayona   S.V.TW  NED 
12 KNYAZEV Mikhail     BEL 
13 DE HEER Ilias   S.V.TW  NED 
14 KLOMP-BUETENS Tijn     NED 
15 RIJNBERG Casper   HOLL  NED 
Round Scores
Pool #1
On strip 20
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
VAN WIJK Cas
S.V.EC / NED
1 V4 V4 D3 D0 2 0.50 11 11 0
KADIS Daniel
S.V.EC / NED
2 D1 D1 D1 D1 0 0.00 4 16 -12
DE HEER Ilias
S.V.TW / NED
3 D2 V4 D0 D0 1 0.25 6 13 -7
KNYAZEV Mikhail
BEL
4 V4 V4 V4 V3 4 1.00 15 6 +9
MARÁCZ László
SCHEA / NED
5 V4 V4 V4 D2 3 0.75 14 4 +10
Referee(s):
DE VRIES Mees
S.V.EC / NED

Pool #2
On strip 18
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
MAKEDONSKIY Josif
HOLL / NED
1 D0 V4 V4 V4 3 0.75 12 3 +9
NOOIJ Huub
SCHEA / NED
2 V2 D3 V4 V4 3 0.75 13 6 +7
BOES Xander
S.V.EC / NED
3 D1 V4 V4 V4 3 0.75 13 8 +5
KLOMP-BUETENS Tijn
NED
4 D0 D1 D0 V4 1 0.25 5 13 -8
VROEGOP Dayona
S.V.TW / NED
5 D0 D1 D1 D1 0 0.00 3 16 -13
Referee(s):
BOSMAN Niels
HOLL / NED

Pool #3
On strip 16
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
D' AQUINO Gerardo
SCHEA / NED
1 D1 V4 V4 V4 3 0.75 13 7 +6
DUCASTEL Quinn
SCHEA / NED
2 V4 V4 V4 V4 4 1.00 16 7 +9
KADIS Sean
S.V.EC / NED
3 D1 D3 V4 D1 1 0.25 9 13 -4
MAJ Dawid
S.V.TW / NED
4 D0 D1 D1 V4 1 0.25 6 13 -7
RIJNBERG Casper
HOLL / NED
5 D2 D2 V4 D1 1 0.25 9 13 -4
Referee(s):
SMITS Francois
S.V.TW / NED

Final Results
Event finished at 1:32 PM
Place Name Club(s) Country
1 DUCASTEL Quinn SCHEA  NED 
2 KNYAZEV Mikhail   BEL 
3 MARÁCZ László SCHEA  NED 
4 MAKEDONSKIY Josif HOLL  NED 
5 NOOIJ Huub SCHEA  NED 
6 D' AQUINO Gerardo SCHEA  NED 
7 BOES Xander S.V.EC  NED 
8 VAN WIJK Cas S.V.EC  NED 
9T KADIS Sean S.V.EC  NED 
9T RIJNBERG Casper HOLL  NED 
11T MAJ Dawid S.V.TW  NED 
11T DE HEER Ilias S.V.TW  NED 
13 KLOMP-BUETENS Tijn   NED 
14 KADIS Daniel S.V.EC  NED 
15 VROEGOP Dayona S.V.TW  NED