Round #1 - DE (All Places Fenced)
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 DUCASTEL Quinn SCHEA  NED 
2 KNYAZEV Mikhail     BEL 
3 MARÁCZ László SCHEA  NED 
4 MAKEDONSKIY Josif HOLL  NED 
5 NOOIJ Huub SCHEA  NED 
6 D' AQUINO Gerardo SCHEA  NED 
7 BOES Xander S.V.EC  NED 
8 VAN WIJK Cas S.V.EC  NED 
9 RIJNBERG Casper   HOLL  NED 
10 KADIS Sean   S.V.EC  NED 
11 MAJ Dawid   S.V.TW  NED 
12 VROEGOP Dayona   S.V.TW  NED 
Round Scores
Table of 16 Table of 8 (Pl. 1-8) Semi-Finals Gold Medal  
         
(1) DUCASTEL Quinn
SCHEA / NED
 
  (1) DUCASTEL Quinn
SCHEA / NED
 
(16) -BYE-   
    (1) DUCASTEL Quinn
SCHEA / NED
 
(9) RIJNBERG Casper
HOLL / NED
 
  10 - 0 
  (8) VAN WIJK Cas
S.V.EC / NED
 
 
(8) VAN WIJK Cas
S.V.EC / NED
 
10 - 5   
    (1) NOOIJ Huub
SCHEA / NED
 
(5) NOOIJ Huub
SCHEA / NED
 
  10 - 6 
  (5) NOOIJ Huub
SCHEA / NED
 
   
(12) VROEGOP Dayona
S.V.TW / NED
 
10 - 0     
    (4) NOOIJ Huub
SCHEA / NED
 
 
(13) -BYE-    10 - 2   
  (4) MAKEDONSKIY Josif
HOLL / NED
 
 
(4) MAKEDONSKIY Josif
HOLL / NED
 
   
    (1) KNYAZEV Mikhail
BEL
 
(3) MARÁCZ László
SCHEA / NED
 
  7 - 2 
  (3) MARÁCZ László
SCHEA / NED
 
   
(14) -BYE-       
    (3) MARÁCZ László
SCHEA / NED
 
   
(11) MAJ Dawid
S.V.TW / NED
 
  10 - 5     
  (6) D' AQUINO Gerardo
SCHEA / NED
 
     
(6) D' AQUINO Gerardo
SCHEA / NED
 
10 - 1       
    (2) KNYAZEV Mikhail
BEL
 
 
(7) BOES Xander
S.V.EC / NED
 
  10 - 6   
  (7) BOES Xander
S.V.EC / NED
 
   
(10) KADIS Sean
S.V.EC / NED
 
10 - 2     
    (2) KNYAZEV Mikhail
BEL
 
 
(15) -BYE-    10 - 5   
  (2) KNYAZEV Mikhail
BEL
 
 
(2) KNYAZEV Mikhail
BEL
 
   
   

Bronze Medal  
   
(4) DUCASTEL Quinn
SCHEA / NED
 
  (3) MARÁCZ László
SCHEA / NED
 
(3) MARÁCZ László
SCHEA / NED
 
Opponent no-show 
   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(8) VAN WIJK Cas
S.V.EC / NED
 
  (5) MAKEDONSKIY Josif
HOLL / NED
 
(5) MAKEDONSKIY Josif
HOLL / NED
 
8 - 5 
    (5) D' AQUINO Gerardo
SCHEA / NED
 
(6) D' AQUINO Gerardo
SCHEA / NED
 
  8 - 4 
  (6) D' AQUINO Gerardo
SCHEA / NED
 
 
(7) BOES Xander
S.V.EC / NED
 
8 - 7   
   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(8) VAN WIJK Cas
S.V.EC / NED
 
  (7) BOES Xander
S.V.EC / NED
 
(7) BOES Xander
S.V.EC / NED
 
10 - 4 
   

Table of 8 (Pl. 9-16) Table of 4 (Pl. 9-12) Table of 2 (Pl. 9-10)  
       
(16) -BYE- 
  (9) RIJNBERG Casper
HOLL / NED
 
(9) RIJNBERG Casper
HOLL / NED
 
 
    (9) RIJNBERG Casper
HOLL / NED
 
(12) VROEGOP Dayona
S.V.TW / NED
 
  8 - 4 
  (12) VROEGOP Dayona
S.V.TW / NED
 
 
(13) -BYE-     
    (9) KADIS Sean
S.V.EC / NED
 
(14) -BYE-    8 - 1 
  (11) MAJ Dawid
S.V.TW / NED
 
   
(11) MAJ Dawid
S.V.TW / NED
 
     
    (10) KADIS Sean
S.V.EC / NED
 
 
(10) KADIS Sean
S.V.EC / NED
 
  8 - 5   
  (10) KADIS Sean
S.V.EC / NED
 
 
(15) -BYE-     
   

Table of 2 (Pl. 11-12)  
   
(12) VROEGOP Dayona
S.V.TW / NED
 
  (11) MAJ Dawid
S.V.TW / NED
 
(11) MAJ Dawid
S.V.TW / NED
 
8 - 4 
   

Final Results
Event finished at 12:48 PM
Place Name Club(s) Country
1 KNYAZEV Mikhail   BEL 
2 NOOIJ Huub SCHEA  NED 
3 MARÁCZ László SCHEA  NED 
4 DUCASTEL Quinn SCHEA  NED 
5 D' AQUINO Gerardo SCHEA  NED 
6 MAKEDONSKIY Josif HOLL  NED 
7 BOES Xander S.V.EC  NED 
8 VAN WIJK Cas S.V.EC  NED 
9 KADIS Sean S.V.EC  NED 
10 RIJNBERG Casper HOLL  NED 
11 MAJ Dawid S.V.TW  NED 
12 VROEGOP Dayona S.V.TW  NED