Round #1 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Status
1 DIJKSTRA Thomas
2 EMANUEL Ava
3 DE JONG Nienke
4 CAIRO Sanaa
5 KOWALCZYK Sil 11 
6 SLUMAN Thalitha 12 
7 NOOIJ Jasper 12 
8 KUMMER Anouk 13 
9 MEINDERSMA Sytze 13 
10 VRIJBURG Koen 14 
11 VAN EDEREN Adam 15 
12 DE KRUIJFF Abbe 16 
13 KOSTER Fabian 17 
14 BUNNIK Berend  
15 CONEN Pjotr  
16 DEN DRAAK Flores  
17 MEIJER Angelo Diego  
18 OOR Maria  
19 EL IDRISSI Lina  
20 HIDDINGA Remy  
21 MOERBEEK Jonas  
Round Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 V V/M HS HR Ind
CONEN Pjotr 1 D0 D3 D2 V5 1 0.25 10 19 -9
DIJKSTRA Thomas 2 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 2 +18
MEIJER Angelo Diego 3 V5 D0 D4 D1 1 0.25 10 18 -8
KUMMER Anouk 4 V5 D1 V5 D1 2 0.50 12 16 -4
VRIJBURG Koen 5 D4 D1 V5 V5 2 0.50 15 12 +3

Poule #2
# 1 2 3 4 5 V V/M HS HR Ind
EMANUEL Ava 1 V5 V5 V5 D1 3 0.75 16 8 +8
MOERBEEK Jonas 2 D0 V2 D0 D1 1 0.25 3 14 -11
DEN DRAAK Flores 3 D3 D0 V5 D4 1 0.25 12 16 -4
MEINDERSMA Sytze 4 D2 V5 D4 D3 1 0.25 14 15 -1
NOOIJ Jasper 5 V3 V4 V5 V5 4 1.00 17 9 +8

Poule #3
# 1 2 3 4 5 V V/M HS HR Ind
SLUMAN Thalitha 1 D3 V5 V5 V5 3 0.75 18 13 +5
DE JONG Nienke 2 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 6 +14
KOSTER Fabian 3 D3 D1 D1 V5 1 0.25 10 16 -6
DE KRUIJFF Abbe 4 D4 D1 V5 V5 2 0.50 15 13 +2
OOR Maria 5 D1 D1 D1 D2 0 0.00 5 20 -15

Poule #4
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
VAN EDEREN Adam 1 V5 D3 V5 V5 V5 4 0.80 23 10 +13
HIDDINGA Remy 2 D0 D0 D0 V5 D1 1 0.20 6 23 -17
CAIRO Sanaa 3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 10 +15
KOWALCZYK Sil 4 D1 V5 D4 V5 V5 3 0.60 20 13 +7
EL IDRISSI Lina 5 D2 D3 D1 D2 D0 0 0.00 8 25 -17
BUNNIK Berend 6 D2 V5 D2 D1 V5 2 0.40 15 16 -1

Round #2 - DE (All Places Fenced)
Round Seeding
Seed Name Class./Rank V V/M HS HR Ind Status
1 DIJKSTRA Thomas 1.00  20  +18  Advanced
2 CAIRO Sanaa 1.00  25  10  +15  Advanced
3 DE JONG Nienke 1.00  20  +14  Advanced
4 NOOIJ Jasper 12  1.00  17  +8  Advanced
5 VAN EDEREN Adam 15  0.80  23  10  +13  Advanced
6 EMANUEL Ava 0.75  16  +8  Advanced
7 SLUMAN Thalitha 12  0.75  18  13  +5  Advanced
8 KOWALCZYK Sil 11  0.60  20  13  +7  Advanced
9 VRIJBURG Koen 14  0.50  15  12  +3  Advanced
10 DE KRUIJFF Abbe 16  0.50  15  13  +2  Advanced
11 KUMMER Anouk 13  0.50  12  16  -4  Advanced
12 BUNNIK Berend   0.40  15  16  -1  Advanced
13 MEINDERSMA Sytze 13  0.25  14  15  -1  Advanced
14 DEN DRAAK Flores   0.25  12  16  -4  Advanced
15 KOSTER Fabian 17  0.25  10  16  -6  Advanced
16 MEIJER Angelo Diego   0.25  10  18  -8  Advanced
17 CONEN Pjotr   0.25  10  19  -9  Advanced
18 MOERBEEK Jonas   0.25  14  -11  Advanced
19 HIDDINGA Remy   0.20  23  -17  Advanced
20 OOR Maria   0.00  20  -15  Advanced
21 EL IDRISSI Lina   0.00  25  -17  Advanced
Round Scores
View tableau from
Table of 32 Table of 16 Table of 8 (Pl. 1-8) Semi-Finals Finals  
           
(1) DIJKSTRA Thomas
 
  (1) DIJKSTRA Thomas
 
(32) -BYE-   
    (1) DIJKSTRA Thomas
 
(17) CONEN Pjotr
 
  15 - 6 
  (16) CONEN Pjotr
 
 
(16) MEIJER Angelo Diego
 
15 - 8   
    (1) DIJKSTRA Thomas
 
(9) VRIJBURG Koen
 
  15 - 4 
  (9) VRIJBURG Koen
 
   
(24) -BYE-       
    (8) VRIJBURG Koen
 
 
(25) -BYE-    13 - 10   
  (8) KOWALCZYK Sil
 
 
(8) KOWALCZYK Sil
 
   
    (1) DIJKSTRA Thomas
 
(5) VAN EDEREN Adam
 
  15 - 7 
  (5) VAN EDEREN Adam
 
   
(28) -BYE-       
    (5) VAN EDEREN Adam
 
   
(21) EL IDRISSI Lina
 
  15 - 6     
  (12) BUNNIK Berend
 
     
(12) BUNNIK Berend
 
15 - 10       
    (4) NOOIJ Jasper
 
 
(13) MEINDERSMA Sytze
 
  15 - 5   
  (13) MEINDERSMA Sytze
 
   
(20) OOR Maria
 
15 - 8     
    (4) NOOIJ Jasper
 
 
(29) -BYE-    15 - 8   
  (4) NOOIJ Jasper
 
 
(4) NOOIJ Jasper
 
   
    (1) DIJKSTRA Thomas
 
(3) DE JONG Nienke
 
  13 - 6 
  (3) DE JONG Nienke
 
   
(30) -BYE-       
    (3) DE JONG Nienke
 
   
(19) HIDDINGA Remy
 
  15 - 2     
  (14) DEN DRAAK Flores
 
     
(14) DEN DRAAK Flores
 
15 - 5       
    (3) DE JONG Nienke
 
   
(11) KUMMER Anouk
 
  8 - 5     
  (11) KUMMER Anouk
 
       
(22) -BYE-           
    (6) EMANUEL Ava
 
     
(27) -BYE-    15 - 4       
  (6) EMANUEL Ava
 
     
(6) EMANUEL Ava
 
       
    (2) DE JONG Nienke
 
 
(7) SLUMAN Thalitha
 
  15 - 7   
  (7) SLUMAN Thalitha
 
   
(26) -BYE-       
    (7) SLUMAN Thalitha
 
   
(23) -BYE-    15 - 12     
  (10) DE KRUIJFF Abbe
 
     
(10) DE KRUIJFF Abbe
 
       
    (2) SLUMAN Thalitha
 
 
(15) KOSTER Fabian
 
  15 - 8   
  (15) MOERBEEK Jonas
 
   
(18) MOERBEEK Jonas
 
13 - 10     
    (2) CAIRO Sanaa
 
 
(31) -BYE-    15 - 13   
  (2) CAIRO Sanaa
 
 
(2) CAIRO Sanaa
 
   
   

Bronze Medal  
   
(4) NOOIJ Jasper
 
  (3) SLUMAN Thalitha
 
(3) SLUMAN Thalitha
 
15 - 14 
   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(8) VRIJBURG Koen
 
  (5) VRIJBURG Koen
 
(5) VAN EDEREN Adam
 
10 - 4 
    (5) EMANUEL Ava
 
(6) EMANUEL Ava
 
  10 - 1 
  (6) EMANUEL Ava
 
 
(7) CAIRO Sanaa
 
10 - 1   
   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(8) VAN EDEREN Adam
 
  (7) CAIRO Sanaa
 
(7) CAIRO Sanaa
 
10 - 3 
   

Table of 8 (Pl. 9-16) Table of 4 (Pl. 9-12) Table of 2 (Pl. 9-10)  
       
(16) CONEN Pjotr
 
  (9) KOWALCZYK Sil
 
(9) KOWALCZYK Sil
 
10 - 6 
    (9) KOWALCZYK Sil
 
(12) BUNNIK Berend
 
  9 - 8 
  (12) MEINDERSMA Sytze
 
 
(13) MEINDERSMA Sytze
 
10 - 1   
    (9) DE KRUIJFF Abbe
 
(14) DEN DRAAK Flores
 
  10 - 9 
  (11) KUMMER Anouk
 
   
(11) KUMMER Anouk
 
10 - 6     
    (10) DE KRUIJFF Abbe
 
 
(10) DE KRUIJFF Abbe
 
  10 - 4   
  (10) DE KRUIJFF Abbe
 
 
(15) MOERBEEK Jonas
 
10 - 9   
   

Table of 2 (Pl. 11-12)  
   
(12) MEINDERSMA Sytze
 
  (11) MEINDERSMA Sytze
 
(11) KUMMER Anouk
 
10 - 9 
   

Table of 4 (Pl. 13-16) Table of 2 (Pl. 13-14)  
     
(16) CONEN Pjotr
 
  (13) CONEN Pjotr
 
(13) BUNNIK Berend
 
10 - 4 
    (13) MOERBEEK Jonas
 
(14) DEN DRAAK Flores
 
  10 - 7 
  (14) MOERBEEK Jonas
 
 
(15) MOERBEEK Jonas
 
5 - 4   
   

Table of 2 (Pl. 15-16)  
   
(16) BUNNIK Berend
 
  (15) DEN DRAAK Flores
 
(15) DEN DRAAK Flores
 
0 - 0 
   

Final Results
Event finished at 14:55
Place Name
1 DIJKSTRA Thomas
2 DE JONG Nienke
3 SLUMAN Thalitha
4 NOOIJ Jasper
5 EMANUEL Ava
6 VRIJBURG Koen
7 CAIRO Sanaa
8 VAN EDEREN Adam
9 DE KRUIJFF Abbe
10 KOWALCZYK Sil
11 MEINDERSMA Sytze
12 KUMMER Anouk
13 MOERBEEK Jonas
14 CONEN Pjotr
15 DEN DRAAK Flores
16 BUNNIK Berend
17 KOSTER Fabian
18 MEIJER Angelo Diego
19 HIDDINGA Remy
20 OOR Maria
21 EL IDRISSI Lina