Round #1 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 MEDVEDEV Martin SCHERZ  NED 
2 MARÁCZ László SCHEA  NED 
3 DUCASTEL Quinn 10  SCHEA  NED 
4 NOOIJ Huub 11  SCHEA  NED 
5 VAN WIJK Cas 15  S.V.EC  NED 
6 D' AQUINO Gerardo 15  SCHEA  NED 
7 JELETICH Sacha S.V.V  NED 
8 CHASSIN Andrew   SCHEA  NED 
9 BLOKKER Szymon   HOLL  NED 
10 ORSOLIC Yana   SCHEA  NED 
11 TIELEMAN Luc   S.V.DDM  NED 
12 KARADAKOV Ryan   SCHEA  NED 
13 KLOMP-BUETENS Tijn   SCHEA  NED 
14 BUIKEMA Freek   SCHEA  NED 
15 MAKEDONSKIY Josif   HOLL  NED 
16 DERANEK Jozefina   SCHEA  NED 
17 NIJMAN Rosaline   HOLL  NED 
18 MULDERS Hugo   S.V.DDM  NED 
Round Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
KARADAKOV Ryan
SCHEA / NED
1 D0 D2 D2 V4 D2 1 0.20 10 18 -8
D' AQUINO Gerardo
SCHEA / NED
2 V4 V4 V4 D2 D1 3 0.60 15 8 +7
KLOMP-BUETENS Tijn
SCHEA / NED
3 V3 D0 D2 D0 D0 1 0.20 5 18 -13
NIJMAN Rosaline
HOLL / NED
4 V4 D2 V4 D2 D2 2 0.40 14 16 -2
MEDVEDEV Martin
SCHERZ / NED
5 D3 V2 V4 V4 V4 4 0.80 17 8 +9
JELETICH Sacha
S.V.V / NED
6 V4 V4 V4 V4 D0 4 0.80 16 9 +7

Poule #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
BUIKEMA Freek
SCHEA / NED
1 D0 D1 D3 V4 D1 1 0.20 9 17 -8
MARÁCZ László
SCHEA / NED
2 V4 V4 V4 V4 V4 5 1.00 20 4 +16
CHASSIN Andrew
SCHEA / NED
3 V4 D3 D0 V4 D2 2 0.40 13 14 -1
MAKEDONSKIY Josif
HOLL / NED
4 V4 D0 V4 V4 V4 4 0.80 16 12 +4
TIELEMAN Luc
S.V.DDM / NED
5 D1 D0 D1 D2 V4 1 0.20 8 17 -9
VAN WIJK Cas
S.V.EC / NED
6 V4 D1 V4 D3 D1 2 0.40 13 15 -2

Poule #3
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
DUCASTEL Quinn
SCHEA / NED
1 V4 V4 V4 D1 V4 4 0.80 17 7 +10
DERANEK Jozefina
SCHEA / NED
2 D2 D3 V4 D1 D2 1 0.20 12 17 -5
MULDERS Hugo
S.V.DDM / NED
3 D1 V4 V4 D3 V4 3 0.60 16 14 +2
ORSOLIC Yana
SCHEA / NED
4 D0 D1 D1 D1 D2 0 0.00 5 20 -15
BLOKKER Szymon
HOLL / NED
5 V4 V4 V4 V4 V4 5 1.00 20 8 +12
NOOIJ Huub
SCHEA / NED
6 D0 V4 D2 V4 D2 2 0.40 12 16 -4

Final Results
Event finished at 09:11
Place Name Club(s) Country
1 MARÁCZ László SCHEA  NED 
2 BLOKKER Szymon HOLL  NED 
3 DUCASTEL Quinn SCHEA  NED 
4 MEDVEDEV Martin SCHERZ  NED 
5 JELETICH Sacha S.V.V  NED 
6 MAKEDONSKIY Josif HOLL  NED 
7 D' AQUINO Gerardo SCHEA  NED 
8 MULDERS Hugo S.V.DDM  NED 
9 CHASSIN Andrew SCHEA  NED 
10 NIJMAN Rosaline HOLL  NED 
11 VAN WIJK Cas S.V.EC  NED 
12 NOOIJ Huub SCHEA  NED 
13 DERANEK Jozefina SCHEA  NED 
14 KARADAKOV Ryan SCHEA  NED 
15 BUIKEMA Freek SCHEA  NED 
16 TIELEMAN Luc S.V.DDM  NED 
17 KLOMP-BUETENS Tijn SCHEA  NED 
18 ORSOLIC Yana SCHEA  NED