Round #1 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Status
1 DE RIDDER Nikki 15  S.V.EC 
2 SMITS Francois 27  S.V.TW 
3 DE WAAL Sigert 46  HOLL 
4 DE WAAL Marcel 66  HOLL 
5 KONING Servaes 67  ZAALAZ 
6 VAN DER KLEI Thor 67  ZAALAZ 
7 JAINATHSINGH Edgar 71  S.V.EC 
8 BASTIAAN Floris 73  HOLL 
9 DE GOEDE Kick 84  SCHEA 
10 HILGENBOS Qiang   S.V.V 
11 FITZGERALD Sam   SCHEA 
12 HENKE Anja   HOLL 
13 KUMMER Anouk   ZAALAZ 
14 DE JONG Nienke   HOLL 
15 DE KRUIJFF Abbe   ZAALAZ 
16 JONKER Chantal   HOLL 
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) DE RIDDER Nikki
S.V.EC
 
  (1) DE RIDDER Nikki
S.V.EC
 
(16) JONKER Chantal
HOLL
 
10 - 3 
    (1) DE GOEDE Kick
SCHEA
 
(9) DE GOEDE Kick
SCHEA
 
  10 - 1 
  (8) DE GOEDE Kick
SCHEA
 
 
(8) BASTIAAN Floris
HOLL
 
10 - 4   
    (1) DE GOEDE Kick
SCHEA
 
(5) KONING Servaes
ZAALAZ
 
  10 - 5 
  (5) KONING Servaes
ZAALAZ
 
   
(12) HENKE Anja
HOLL
 
10 - 0     
    (4) KONING Servaes
ZAALAZ
 
 
(13) KUMMER Anouk
ZAALAZ
 
  10 - 3   
  (4) DE WAAL Marcel
HOLL
 
 
(4) DE WAAL Marcel
HOLL
 
10 - 8   
    (1) DE GOEDE Kick
SCHEA
 
(3) DE WAAL Sigert
HOLL
 
  Opponent no-show 
  (3) DE JONG Nienke
HOLL
 
   
(14) DE JONG Nienke
HOLL
 
10 - 5     
    (3) DE JONG Nienke
HOLL
 
   
(11) FITZGERALD Sam
SCHEA
 
  10 - 8     
  (6) VAN DER KLEI Thor
ZAALAZ
 
     
(6) VAN DER KLEI Thor
ZAALAZ
 
10 - 7       
    (2) DE JONG Nienke
HOLL
 
 
(7) JAINATHSINGH Edgar
S.V.EC
 
  Opponent withdrew   
  (7) JAINATHSINGH Edgar
S.V.EC
 
   
(10) HILGENBOS Qiang
S.V.V
 
10 - 2     
    (2) JAINATHSINGH Edgar
S.V.EC
 
 
(15) DE KRUIJFF Abbe
ZAALAZ
 
  10 - 8   
  (2) SMITS Francois
S.V.TW
 
 
(2) SMITS Francois
S.V.TW
 
10 - 7   
   

Final Results
Event finished at 17:53
Place Name Club(s)
1 DE GOEDE Kick SCHEA 
2 DE JONG Nienke HOLL 
3T KONING Servaes ZAALAZ 
3T JAINATHSINGH Edgar S.V.EC 
5 DE RIDDER Nikki S.V.EC 
6 SMITS Francois S.V.TW 
7 DE WAAL Marcel HOLL 
8 VAN DER KLEI Thor ZAALAZ 
9 DE WAAL Sigert HOLL 
10 BASTIAAN Floris HOLL 
11 HILGENBOS Qiang S.V.V 
12 FITZGERALD Sam SCHEA 
13 HENKE Anja HOLL 
14 KUMMER Anouk ZAALAZ 
15 DE KRUIJFF Abbe ZAALAZ 
16 JONKER Chantal HOLL